تبلیغات
سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان - اشتون: دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران دشوار خواهد بود

سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان
 
این بلاگ منحصراًدر پیرامون مطالب مذهبی به ویژه پیرامون امام عصر(عج) می باشد
 کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: دستیابی به توافق جامع و نهایی با ایران دشوار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل «خبرگزاری دانشجو»، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای با ایران دشوار خواهد بود.

کاترین اشتون در گفت و گو با وال استریت ژورنال گفت: مذاکرات شش قدرت با ایران برای دستیابی به توافقی جامع و نهایی بسیار دشوار خواهد بود.

وی که در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به این گفت و گو می پرداخت، تصریح کرد: حتی ممکن است بیشتر از شش ماه طول بکشد، یعنی طولانی‌تر از فرصت زمانی که از پیش برای دستیابی به چنین توافقی تعیین شده بود.

 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که توافق نهایی باید جامعه بین المللی را به یقین برساند که برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح آمیز است.

 

تاریخ مورد توافق برای دور تازه گفت‌وگوها  18 فوریه (29 بهمن ماه) اعلام شده و قرار است در این دور از گفت وگوها، دو طرف مذاکرات خود را برای دستیابی به یک توافق نهایی برای حل مناقشه هسته ای ایران متمرکز کنند.

 

با این حال مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص دستیابی به توافق نهایی با ایران گفته است: همه به درستی به شما خواهند گفت که این کار بسیار دشوار است. هیچ تضمینی وجود ندارد و ما زمان لازم را برای دستیابی به توافقی درست صرف خواهیم کرد.

 

اشتون در خصوص خواسته های جامعه جهانی برای دستیابی به توافق نهایی با ایران توضیحی ارائه نکرده، ولی گفته است، چنین توافقی باید جامعه بین المللی را قانع کند که ماهیت برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح آمیز است.

طبقه بندی:
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 بهمن 1392 توسط عاشقان مهدی(عج)