تبلیغات
سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان - دیدگاهی مشابه سیاست اوباما در قبال پرونده هسته‌ای ایران دارم/باید به دیپلماسی فرصت بدهیم

سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان
 
این بلاگ منحصراًدر پیرامون مطالب مذهبی به ویژه پیرامون امام عصر(عج) می باشد
 دیدگاهی مشابه سیاست اوباما در قبال پرونده هسته‌ای ایران دارم/باید به دیپلماسی فرصت بدهیم
وزیر خارجه سابق آمریکا در نامه‌ای از سیاست‌های رئیس‌جمهور این کشور در قبال ایران دفاع کرده و گفته است، نباید با تصویب تحریم‌های تازه چشم‌انداز رسیدن به توافق جامع را تضعیف کرد.

به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، به نقل از پایگاه پلیتیکو، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا از سیاست‌های «باراک اوباما» رئیس‌جمهور در قبال ایران حمایت کرده است. وی در نامه‌ای به تاریخ 26 ژانویه که به تازگی منتشر شده، از نمایندگان کنگره این کشور خواسته است از تلاش برای تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران دست بردارند.

 

وی در این نامه که برای سناتور دموکرات «کارل لوین» ارسال کرده، برای اولین بار بعد از کنار رفتن از دولت اوباما، صراحتا در مورد روند مذاکرات هسته‌ای و تلاش‌ها برای تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران اظهارنظر کرده است.

 

کلینتون این نامه را در پاسخ به درخواست لوین از او برای توضیح در مورد تبعات احتمالی تصویب تحریم‌های جدید علیه تهران برای وی ارسال کرده است.

 

وزیر خارجه سابق آمریکا که نظیر بسیاری دیگر از مقامات این کشور در این نامه مدعی شده تحریم‌های بین‌المللی ایران را پای میز مذاکره آورده، نوشته است: «حالا که بالاخره مذاکرات جدی در جریان است، ما باید هرآنچه در توان داریم انجام دهیم تا شاید آن‌ها بتوانند به یک راهکار دائم برسند. همانطور که رئیس‌جمهور اوباما گفت، ما باید در عین حال که همه گزینه‌ها را روی میز نگه می‌داریم، به دیپلماسی فرصتی بدهیم.»

 

وی ادامه داده است: «طبق ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا، اعمال تحریم‌های یکجانبه تازه، چشم‌انداز دستیابی به توافقنامه‌ هسته‌ای جامع با ایران را تضعیف می‌کند. من هم دیدگاهی مشابه دارم. این کار می‌تواند موقعیت دیپلماتیک برتری را زحمت زیادی برای رسیدن به آن کشیده‌ایم، از ما بگیرد، جبهه بین‌المللی‌ای را که تشکیل داده‌ایم از بین ببرد و در بلندمدت با باز کردن راه برای آنکه کشورها رویکردی دیگر در قبال ایران اتخاذ کنند، فشار بر این کشور را کاهش دهد.»

طبقه بندی:
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 بهمن 1392 توسط عاشقان مهدی(عج)