تبلیغات
سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان - ارائه تلویزیون اینترنتی بدون مجوز کمیسیون تنظیم مقررات، غیر قانونی است

سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان
 
این بلاگ منحصراًدر پیرامون مطالب مذهبی به ویژه پیرامون امام عصر(عج) می باشد

معاون وزیر ارتباطات:
ارائه تلویزیون اینترنتی بدون مجوز کمیسیون تنظیم مقررات، غیر قانونی است
معاون وزیر ارتباطات واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی از سوی سازمان صدا و سیما را بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش گروه علمی «خبرگزاری دانشجو»، علی اصغر عمیدیان، در مورد واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی در کشور که از سوی سازمان صدا و سیما و با همکاری شرکت مخابرات ایران مراحل نهایی خود را می گذراند اظهار داشت: راه اندازی آزمایشی این سرویس بلامانع است اما چنانچه سازمان صدا و سیما بخواهد این سرویس را به صورت سراسری عرضه کند نیاز به دریافت مجوز از مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دارد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در این زمینه چهارچوب‌های اولیه واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی- IP مدیا-  برای تصویب به مرکز ملی فضای مجازی ارسال شده و در دستور کار این مرکز قرار دارد، ادامه داد: دراین راستا به سازمان صدا و سیما و شرکت مخابرات ایران نیز نامه ای مبنی بر اینکه واگذاری سرویس نیازمند مجوز است ارسال شده است.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ارائه این سرویس را قانونی نمی دانیم، تصریح کرد: این موضوع را در قالب 2 نامه به سازمان صدا و سیما و مخابرات اعلام کرده ایم.
 
وی گفت: تا زمانی که چارچوب اصلی واگذاری این سرویس و تعرفه ارائه آن از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب نرسد پروانه ای برای فعالیت در این زمینه صادر نخواهد شد.
 
عمیدیان با تاکید براینکه چارچوب اصلی ارائه این سرویس باید از سوی مرکز ملی فضای مجازی در اختیار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گیرد، ادامه داد: پس از آن، جزئیات فعالیت اپراتور ارائه دهنده در این زمینه و نحوه واگذاری سرویس، در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب می رسد و بعد از این مرحله اپراتور متقاضی با قبول شرایط، امکان واگذاری سرویس خواهد داشت.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اخباری مبنی بر شروع ثبت نام برای دریافت سرویس IP مدیا در 6 استان کشور تا پایان بهمن ماه خاطرنشان کرد: ثبت نام به معنی واگذاری و ارائه سرویس نیست و واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی است.
 
مرکز فضای مجازی سازمان صدا و سیما با همکاری شرکت مخابرات ایران و بخش خصوصی اعلام کرده بود که تلویزیون تعاملی رسانه مهر را به عنوان نخستین اپراتور IP مدیای کشور را در 6 شهر تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، یزد و قزوین تا فروردین ماه 93 واگذار می کند که ثبت نام این سرویس قرار است از پایان بهمن ماه آغاز شود.
 
براساس گفته مسئولان این طرح، آبونمان ماهانه IP مدیا 15 هزار تومان است و متقاضیان باید هزینه ست آپ باکس را نیز بپردازند.
طبقه بندی:
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 بهمن 1392 توسط عاشقان مهدی(عج)