تبلیغات
سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان - جایزه ویژه بخش بین‌الملل فیلم فجر برای حاتمی کیا/ بیرق طلایی به احمدرضا درویش رسید

سایت رسمی هیئت عاشقان آل یاسین(ع)لیالمان
 
این بلاگ منحصراًدر پیرامون مطالب مذهبی به ویژه پیرامون امام عصر(عج) می باشد

برگزیدگان بخش بین‌الملل فیلم فجر معرفی شدند
جایزه ویژه بخش بین‌الملل فیلم فجر برای حاتمی کیا/ بیرق طلایی به احمدرضا درویش رسید
ابراهیم حاتمی کیا جایزه ویژه و احمدرضا درویش بیرق طلایی بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر را از آن خود کردند.

به گزارش گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، برندگان بخش بین الملل سی ودومین جشنواره فیلم فجر امشب با حضور شماری از بازیگران ایرانی و مهمانان خارجی در هتل آزادی معرفی شدند. سیمرغ بلورین جایزه ویژه بین‌الملل به«ابراهیم حاتمی‌کیا» برای نویسندگی و کارگردانی فیلم «چ» از ایران داده شد و «مارک بَری» برای تهیه‌کنندگی فیلم «جهان تازه» از هلند نیز سیمرغ بلورین بهترین فیلم را دریافت کرد.

برگزیدگان بخش سینمای سعادت که با رویکرد آرمانهای اسلامی بود به این شرح است:

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی هنری: محمود بهرازنیا، برای فیلم «شاهزاده» محصول مشترک آلمان و افغانستان و سمیرغ بلورین این بخش به «استفان واربک» برای موسیقی متن فیلم «رستاخیز» از ایران داده شد.


دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه: باختیگور کریم‌اف، برای فیلم‌نامه فیلم «آیینه مات» از تاجیکستان و همچنین فیصل سوئیسال برای فیلم‌نامه فیلم «تقاطع» از ترکیه اعطا شد.


سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه: زازا یوروشاتزه، برای فیلم‌نامه فیلم «فصل برداشت» از گرجستان و استونی اهدا شد.


همچنین در بخش کارگردانی: سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به «هانی ابواسد» برای کارگردانی فیلم «عمر» از فلسطین اهدا شد و دیپلم افتخار ویژه هیئت داوران به«ناصر ضمیری» نویسنده و کارگردان فیلم «با دیگران» از ایران اهدا شد .


سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران به «امیر بایگازین» نویسنده و کارگردان فیلم «درس‌های هم‌آوازی» محصول مشترک قزاقستان، فرانسه و آلمان رسید.


همچنین جایزه مصطفی عقاد (بیرق طلایی) به «احمدرضا درویش» نویسنده و کارگردان فیلم «رستاخیز» از ایران تعلق گرفت و سیمرغ بلورین بهترین فیلم به «زازا یوروشاتزه» و «ایوو فِلْت» برای فیلم «فصل برداشت» از گرجستان و استونی داده شد.


در این مراسم جوایز بخش جام جهان‌نما نیز اهدا شدکه در این بخش سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی هنری به«یرمک تورسونف» برای فیلم «مرد پیر» از قزاقستان اهدا شد و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن به «بیانکا کریکزمن» برای فیلم «جهان تازه» از هلند تعلق گرفت.


سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد هم به «ایساکا ساوادوگو» برای فیلم «جهان تازه» از هلند داده شد.


«محمدمهدی عسگرپور» نیز سیمرغ بلورین بهترین فیلم آسیایی را برای کارگردانی فیلم «میهمان داریم» از آن خود کرد.


سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه در این بخش به نویسندگان فیلم‌نامه «حلقه‌ها» «سِردان گُلوبوویچ، سِریان کولیویچ، میلِنا پوتا کولیویچ» محصول مشترک صربستان، فرانسه، آلمان، اسلوونی و کرواسی تعلق گرفت و سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به «رِیس چِلیک» برای کارگردانی فیلم «شب سکوت» از ترکیه داده شد، همچنین سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران به «یوری بایکوف» کارگردان فیلم «سرگرد» از روسیه اهدا شد.

طبقه بندی:
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 بهمن 1392 توسط عاشقان مهدی(عج)